Farní sál

Od roku 2011 využívá naše farnost nový farní sál, který byl postaven na části farní zahrady. Pravidelně zde probíhají setkání na Biblí, modlitby matek, konají se zde schůzky scholy. Farní sál nachází využití také při 1. svatém přijímání, poskytuje zázemí při farním dnu, ...

Farní sál

Fotografie farního sálu

Kapacita farního sálu je 40 osob. Farní sál je vybaven:

• stoly a židlemi
  • kuchyňkou se základním vybavením k přípravě občerstvení
  • počítačem a dataprojektorem

Pohled do farního sálu

Kromě farních akcí je zde možnost pronájmu farního sálu např. pro rodinné oslavy. Pronájem farního sálu je třeba dohodnout s panem farářem.

Fotografie z farního sálu

Výstavba farního sálu

Po prodeji fary byla biskupstvím stanovena podmínka zajištění prostor, ve kterých se mohou farníci setkávat. V roce 2009 bylo rozhodnuto o realizaci farního sálu. Po vytvoření projektu a získání stavebního povolení se v roce 2010 začalo s vlastní stavbou.

Základní kámen farního sálu ve Žďárci požhnal při slavnostní bohoslužbě v Brně dne 27. 9. 2009 svatý otec Benedikt XVI.

Základní kámen farního sálu

Výstavbu farního sálu prováděla firma Vítězslav Maloň - Universální služby.

Slavnostní otevření farního sálu

V sobotu 28. května 2011 proběhlo slavnostní otevření farního sálu. Ve 14.00 hodin se konala děkovná mše svatá, kterou celebroval otec generální vikář mons. Jiří Mikulášek a koncelebrovali P. Marián Kalina, P. Oldřich Chocholáč z Deblína a P. Zdeněk Kopřiva, rodák ze Žďárce. Při děkovné mši svaté zazpívala společeně schola a dětská scholička.

Děkovná mše svatá

Fotografie z děkovné mše svaté

Následovalo požehnání farního sálu. Z kostela sv. Petra a Pavla se farníci přesunuli k farnímu sálu. Shromáždili se na cestě před farním sálem. Nový farní sál požehnal generální vikář mons. Jiří Mikulášek.

Požehnání farního sálu

Fotografie z požehnání farního sálu

Poté co byl farní sál požehnán, měli farníci možnost si jej prohlédnout.

Prohlídka farního sálu

Fotografie z prohlídky farního sálu

Květnový termín pro slavnostní otevření farního sálu sliboval, že by mohlo být pěkné počasí a společné odpoledne by mohlo proběhnout na zahradě u farního sálu. V sobotu dopoledne však začalo pršet, proto přišla na řadu neobvyklá varianta. Posezení pro farní odpoledne bylo připraveno na pile u p. Valíka, kam se před nepřízní počasí uchýlili účastníci slavnostního otevření farního sálu.

Farní odpoledne na pile

Fotografie z farního odpoledne